Kilpailut

SYYSKUU

Skate Espoo 2021 3.-5.9.2021, EsJt+ETK

SM-Seniorit: Elli Kaila

Kisasivut


HTL CUP 25.-26.9.2021, HTL

Noviisit: Venla Takala, Petra Havakka, Pihla Takala, Eerika Hasala

Seniorit: Laura Nyberg

Kisasivut


LOKAKUU

Mäntsälän ISU kutsukilpailu 16.10.2021

Noviisit: Petra Havakka,  Eerika Hasala,  Iisa Mattila, Venla Takala

Kisasivut


MARRASKUU

Junioreiden, Senioreiden ja Noviisien 1. valintakilpailu L3 6.-7.11.2021, Koovee

Noviisit: Petra Havakka (perusttu), Pihla Takala, Eerika Hasala, Iisa Mattila, Venla Takala

Seniorit: Laura Nyberg (peruttu)

Kisasivut


Syyskilpailu tähtisarjoille 6.11.2021, RTL

Minit: Alisa Halme, Helmi Pekki

Aluedebytantit: Sophie Berge, Anni Halme, Pinja Saikkonen

Aluenoviisit: Nelli Luukkanen (peruttu), Salla Sukanen

B-silmut: Anna-Sofia Majaranta, Polina Timukova

Kisasivut


Tähtisade-kilpailu 12.-14.11.2021, KeLS

Minit: Alisa Halme

Taitajat: Mariam Khadtaoui, Elia Maijala

Taitajat Axel:  Senni Lehtinen, Laura Jalkanen

Kisasivut


OP Lounaismaa Cup 12.-14.11.2021, SalPa

Aluedebytantit: Sophie Berge, Anni Halme, Pinja Saikkonen

Aluenoviisit: Salla Sukanen, Nelli Luukkanen

Aluejuniorit: Lotta Hellström, Anneli Niukkonen

B-silmut: Anna-Sofia Majaranta, Polina Timukova

Noviisit: Iisa Mattila, Pihla Takala, Eerika Hasala (karsittu), Petra Havakka (karsittu), Venla Takala (karsittu)

Kisasivut


YKSINLUISTELUN, PARILUISTELUN ja JÄÄTANSSIN SM-senioreiden ja -junioreiden 2.valintakilpailu 13.-14.11.2021, LTL

SMseniorit: Elli Kaila

Kisasivut


Syyskilpailu Tintit, minit, taitajat 20.11.2021, Koovee

Tähtikilpailu A-silmut ja aluejuniorit 21.11.2021, Koovee

Tintit: Juuli Merilahti, Sofia Ahapkina, Stefan Timukov

Taitajat: Mella Kemppainen, Nella Komonen, Meriam Khadraoui, Elia Maijala

Taitajat Axel: Senni Lehtinen, Laura Jalkanen

Minit: Alisa Halme, Helmi Pekki

Aluejuniorit: Lotta Hellström, Tuuli Korpela

Kisasivut


JOULUKUU

Santa Claus 3.-5.12.2021, Varala

Starlets: Mella Kemppainen, Nella Komonen, Meriam Khadraoui, Elia Maijala

Starlets Axel: Senni Lehtinen, Laura Jalkanen

Cubs: Alisa Halme, Helmi Pekki

Springs B: Polina Timukova, Anna-Sofia Majaranta

Debutants C: Sophie Berge, Anni Halme, Pinja Saikkonen

Novice C: Nelli Luukkanen, Salla Sukanen

Novice B: Iisa Mattila, Eerika Hsala, Petra Havakka, Venla Takala, Pihla Takala

Junior C: Lotta Hellström, Anneli Niukkonen, Martta Alm, Iiris Lyytikäinen, Tuuli Korpela
Kisasivut

Akatemia Cup 11.-12.12.2021, HTA

Noviisit: Petra Havakka, Iisa Mattila, Pihla Takala, Venla Takala
Kisasivut

TAMMIKUU

Crystal Cup 14.-16.1.2022, ML

Taitajat ei Axel: Mella Kemppainen

Taitajat Axel: Senni Lehtinen

A-Silmut: Polina Timukova (siirretty 25.-27.2.2022)

B-Silmut: Anna-Sofia Majaranta

Aluenoviisit: Laura Jalkanen, Salla Sukanen, Nelli Luukkanen

Aluejuniorit: Lotta Hellström (peruttu), Anneli Niukkonen

SM-Seniorit: Elli Kaila (peruttu)

Kisasivut


Senioreiden, junioreiden ja noviisien 2. lohkokilpailu 15.-16.1.2022,  KK

Noviisit: Venla Takala, Petra Havakka, Pihla Takala, Eerika Hasala, Iisa Mattila, Sophie Berge, Venla Vaaranmaa

Seniorit: Laura Nyberg (peruttu)

Kisasivut


Manse piruetit kutsukilpailu 16.1.2022, TapTL

Tintit: Juuli Merilahti, Sophia Ahapkina, Stefan Timukov

Minit: Alisa Halme, Helmi Pekki

Kisasivut


Kevätkilpailu Vappis 29.-30.1.2022, Varala (PERUTTU)

Tintit: Juuli Merilahti, Stefan Timukov, Sofia Ahapkina

Minit: Helmi Pekki, Alisa Halme

Taitajat: Mella Kemppainen, Nella Komonen, Meriam Khadraoui

Taitajat Axel: Senni Lehtinen

B-silmut: Anna-Sofia Majaranta

Aluedebytantit: Pinja Saikkonen, Anni Halme

Aluenoviisit: Laura Jalkanen, Salla Sukanen, Nelli Luukkanen

Kisasivut


HELMIKUU

ISU-arvioitavien sarjojen kutsukilpailu 5.-6.2.2022,  TL

A-silmut: Polina Timukova

Noviisit: Eerika Hasala, Venla Takala, Sophie Berge, Iisa Mattila, Pihla Takala, Petra Havakka, Venla  Vaaranmaa

Kisasivut


Tähtisarjojen kutsukilpailu 6.2.2021, VTL

Tintit: Stefan Timukov, Sofia Ahapkina

B-Silmut: Anna-Sofia Majaranta

Aluenoviisit: Laura Jalkanen, Salla SUkanen, Nelli Luukkanen

Taitajat: Mella Kemppainen

Taitajat Axel: Senni Lehtinen

Kisasivut


Silta Cup Kutsukilpailu 19.-20.2.2022, Heita

Tintit:

Minit:

B-Silmut:

A-Silmut:

Aluedebytantit:

Aluenoviisit:

Aluejuniorit:

Noviisit:

Kisasivut


YL Seniorit ja Juniorit SB-kilpailu 19.-20.1.2022, Koovee

Seniorit: Laura Nyberg

Kisasivut


MAALISKUU


HUHTIKUU