Kilpailut 2019-2020

SYYSKUU

HTL CUP, 27.9.-29.9.2019, Hämeenlinna

Taitajat ei axel: Iisa Mattila, Sophie Berge
Taitajat axel: Lotta Hellström, Iiris Lyytikäinen, Venla Takala
Aluedebytantit: Pihla Takala, Salla Sukanen
Aluejuniorit: Emma Koskinen, Tiia Ikonen, Neea Kiviniemi
Kansalliset Noviisit: Martta Alm

Kisasivut

LOKAKUU

Finlandia Trophy, 11.-13.10.2019, Espoo

Special Olympics Level 2 Ladies: Elina Salminen

Special Olympics Level 1 Men: Ville Putila

Kisasivut


Halloween Skate, 26.10.2019, Riihimäki

Taitajat ei axel: Nelli Luukkanen, Anni Jokiniemi, Laura Jalkanen, Iisa Mattila, Pinja Saikkonen, Sophie Berge. Anni Halme karsiutui
Taitajat axel: Venla Takala, Lotta Hellström, Iiris Lyytikäinen
Aluesilmut: Unna Peltotalo
Aluedebytantit: Saana Korpela, Pihla Takala, Salla Sukanen
Aluenoviisit: Venla Vaaranmaa, Anneli Niukkonen, Tuuli Korpela, Ida Korhonen

Kisasivut


MARRASKUU

Hämeen alueen Syyskilapilu B-silmuille ja Aluesarjoille 2.11.2019 HeiTa

Aluedebytantit: Saana Korpela, Pihla Takala, Salla Sukanen
Aluenoviisit: Ida Korhonen, Venla Vaaranmaa, Tuuli Korpela, Anneli Niukkonen

Kisasivut


Hämeen alueen Tinttien, Minien ja Taitajien Syyskilpailu 3.11. UpTL

Tintit: Lara-Sofia Rehn, Alisa Halme, Mari Feldberg, Helmi Pekki, Mimosa Valtatie, Nella Komonen
Taitajat ei axel: Nelli Luukkanen, Laura Jalkanen, Pinja Saikkonen, Anni Jokiniemi, Sophie Berge, Iisa Mattila, Anni Halme
taitajat axel: Venla Takala, Lotta Hellström, Iiris Lyytikäinen

Kisasivut


Hämeen alueen syyskilpailu aluejunioreille 16.11.2019, HeiTa

Aluejuniorit: Neea Kiviniemi, Tiia Ikonen

Kisasivut


Noviisien kutsukilpailu 17.11.2019, HeiTa

Noviisit: Martta Alm

Kisasivut


Santa Claus 2019 23.11.-24.11.2019, Tampere

Taitajat ei axel: Sophie Berge, Iisa Mattila, Laura Jalkanen, Nelli Luukkanen, Pinja Saikkonen, Anni Halme, Anni Jokiniemi
Taitajat axel: Lotta Hellström, Venla Takala, Iiris Lyytikäinen
Aluesilmut: Unna Peltotalo
Aluedebytantit: Salla Sukanen, Saana Korpela
Aluenoviisit: Ida Korhonen, Tuuli Korpela, Nelli Niinimäki, Anneli Niukkonen
Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Neea Kiviniemi, Emma Koskinen, Sanni Sanerma
Kansalliset Noviisit: Martta Alm, Pihla Takala, Venla Vaaranmaa

Kisasivut

TAMMIKUU

Kansallisten noviisien 3. lohkon 2. lohkokilpailu 18.-19.1.2020, SeiTL

Kansalliset Noviisit: Martta Alm, Neea Kiviniemi, Pihla Takala, Venla Vaaranmaa

Kisasivut

Kevätkilpailu silmuille ja aluesarjoille 25.-26.1.2020, RTL
Aluesilmut: Unna Peltotalo

Aludebytantit: Saana Korpela, Salla Sukanen

Aluenoviisit: Ida Korhonen, Tuuli Korpela, Anneli Niukkonen

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Emma Koskinen, Sanni Sanerma
Kisasivut

HELMIKUU

Special Olympics Sweden Invitational Games 2020, Åre Ösetersund

Taso 1 miehet: Ville Putila

Taso 2 naiset: Elina Salminen

Kisasivut


ISU-sarjojen kutsukilpailu 8.2.2020, HTL

Kansalliset Noviisit: Neea Kiviniemi, Pihla Takala

Kisasivut


Vihdin Taitoluistelijoiden kutsukilpailut, 8.-9.2.2020

Aluesilmut: Unna Peltotalo

Aluedebytantit: Salla Sukanen, Saana Korpela

Aluenoviisit: Ida Korhonen, Tuuli Korpela

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Emma Koskinen, Sanni Sanerma

Kansalliset Noviisit: Venla Vaaranmaa, Martta Alm
Kisasivut

Kevätkilpailu tinteille, mineille ja taitajille 9.2.2020 HTL

Tintit: Nella Komonen, Lara-Sofia Rehn, Mari Feldberg, Helmi Pekki, Alisa Halme, Mimosa Valtatie

Taitajat: Laura Jalkanen

Taitajat axel: Iisa Mattila, Pinja Saikkonen, Nelli Luukkanen, Lotta Hellström, Iiris Lyytikäinen, Sophie Berge, Venla Takala, Anni Halme

Kisasivut


ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailu. Aluejunioreiden aluefinaali 15.2.2020 TapTL

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Emma Koskinen

Noviisit: Martta Alm, Neea Kiviniemi, Pihla Takala, Venla Vaaranmaa
Kisasivut

Aluenoviisien, -debytanttien ja -silmujen aluefinaali 22.2.2020 RTL

IC-kilpailu Easter Skate 21.-23.2.2020 RTL

Taitajat: Laura Jalkanen, Anni Jokiniemi

Taitajat axel: Nelli Luukkanen, Iisa Mattila, Lotta Hellström, Sophie Berge, Pinja Saikkonen, Venla Takala, Iiris Lyytikäinen, Anni Halme

Aluedebytantit: Salla Sukanen

Aluenoviisit: Ida Korhonen, Anneli Niukkonen

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Emma Koskinen

Kansalliset noviisit: Neea Kiviniemi, karsittu: Pihla Takala, Venla Vaaranmaa

Kisasivut

MAALISKUU

MJT:n yksinluistelun kutsukilpailu, 7.-8.3.2020

Tintit: Veera Mäkinen, Anna-Sofia Majaranta, Mari Feldberg, Lara-Sofia Rehn, Nella Komonen

Taitajat Axel: Nelli Luukkanen, Venla Takala, Lotta Hellström, Iiris Lyytikäinen, Pinja Saikkonen, Iisa Mattila, Sophie Berge

Aluesilmut: Unna Peltotalo

Aluedebytantit: Salla Sukanen

Aluenoviisit: Anneli Niukkonen, Ida Korhonen

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Emma Koskinen, Sanni Sanerma

Kisasivut


KISA PERUTTU! Spring Carnival 21.-22.3. EVT

Tintit: Alisa Halme, Anna-Sofia Majaranta, Veera Mäkinen

Aluesilmut: Anni Halme, Unna Peltotalo

Aluejuniorit: Tiia Ikonen, Sanni Sanerma

Noviisit: Venla Vaaranmaa, Pihla Takala, Martta Alm, Neea Kiviniemi

Kisasivut